החזון: New Energy Generation

14.01.2020

בשנת 2019 השיקה בזן את מערך החדשנות בשנת 2019 השיקה בזן את מערך החדשנות Bnnovation. בסוף 2019 זכתה הקבוצה להקים מעבדת חדשנות סביבתית יחד עם שותפות בינלאומיות.

בשנת 2019 השיקה בזן את מערך החדשנות Bnnovation, תכנית מקיפה לתמיכה וליווי של מיזמים בתחום האנרגיה ליזמים להאיץ ולקדם את מוצריהן ואת פעילותן העסקית במגע ישיר עם השוק - bnnovation.co.il.  שלומי בסון, מ"מ מנכ"ל קבוצת בזן, התייחס בינואר 2020 לנושא, ואמר במסגרת כנס סביבה 2050, כי בזן עתידה להציג בשנת 2020 חזון עסקי לעשור הקרוב, New Energy Generation. חזון שישלב בין היכולות של בזן למגמות העולמיות הכוללות מעבר לביו-דלקים, פלסטיק ממוחזר ומעבר לרכבים חשמליים.

בדצמבר 2019 זכתה הקבוצה, יחד עם חברות EDF Renewables ישראל ו-Johnson Matthey) JM), במכרז להקמת מעבדת חדשנות סביבתית שתוקם במפרץ חיפה. המעבדה נועדה לקלוט חברות סטארט-אפ ולעסוק בתחומי טכנולוגיות הגנת סביבה וקיימות ובאנרגיות מתחדשות. השותפות למהלך הקימו חברה משותפת - ESIL - ראשי תיבות של Environmental Sustainability Innovation Lab. לשותפות למעבדה יש חזון משותף באשר לצורך למצוא פתרונות לאתגרים והצרכים הסביבתיים העולמיים והמקומיים. חלק מהאסטרטגיה של החברה המשותפת הוא יצירת פתרונות ספציפיים למפרץ חיפה ולטובת העניין פועלת להרחבת שיתופי פעולה עם חברות תעשייתיות מהמפרץ. בנוסף, המעבדה תפעל להובלת נושא הקיימות.  בתחום הפולימרים הקבוצה מובילה באמצעות חברת כאול חדשנות במגוון פרויקטים, המקבלים מימון מהאיחוד האירופי. במסגרת זו, הקבוצה משתתפת בחמישה מאגדים (קבוצת חברות וגופי אקדמיה, ביניהם הטכניון) לפיתוח חומרים חדשניים, ביניהם, פרויקט ננו-פאק במסגרתו מפתחים אריזות מזון מאריכות חיי מדף. קבוצת בזן נבחרה במהלך שנת 2019 ע"י רשות החדשנות להוביל את המהלך לפיתוח טכנולוגיות חדישות בתחום מחזור הפלסטיק.